Projektowanie i aranżacja wnętrz

Etapy projektowania wnętrz

Wykonanie dopracowanego projektu wnętrz to praca, która przebiega kolejnymi etapami, z czego każdy zatwierdzany jest przez inwestora. To powoduje, że rezultatem jest przestrzeń, która odzwierciedla jego indywidualne życzenia, ale również jest dopracowana pod kątem technicznym. Naszym klientom z Polak Studio oferujemy kompleksowe projektowanie wnętrz – Warszawa to główny obszar, na którym koncentrujemy swoją działalność. Współpraca z nami dzieli się na trzy główne etapy – poniżej prezentujemy je dokładniej.

Etap I – koncepcja

Pierwszym etapem jest sporządzenie projektu koncepcyjnego przestrzeni. Zanim jednak zaczniemy jego przygotowywanie, omawiamy z klientem szczegółowo jego oczekiwania, aby gotowa przestrzeń była dla niego odpowiednia pod każdym względem. Pod uwagę bierzemy ponadto dokumentację techniczną danej nieruchomości.

Projekt koncepcyjny zawiera podstawowe informacje dotyczące zagospodarowania przestrzeni, które przedstawiane są jako rzut wraz ze wskazaniem określonych materiałów z katalogów producentów. Koncepcja to generalnie najważniejszy etap, ponieważ wtedy inwestor i projektant mają okazję omówić wszystkie rozwiązania, a także w razie potrzeby szybko nanieść poprawki przed przystąpieniem do realizacji projektu właściwego.

Etap II – projekt

Gdy koncepcja zostanie zatwierdzona przez klienta, projektant przystępuje do dalszych etapów projektowania, w tym do przygotowania wizualizacji wnętrza – to ono pozwala na zapoznanie się z widokiem przestrzeni po realizacji, a tym samym daje lepszy pogląd na zastosowane rozwiązania. Po zatwierdzeniu wizualizacji i wprowadzeniu ewentualnych poprawek architekt przygotowuje rysunki techniczne – zawierają one między innymi rozrysy:

  • rozmieszczenia sprzętów i stałych elementów

  • instalacji elektrycznej

  • instalacji wodno-kanalizacyjnej

  • układu materiałów wykończeniowych ściennych i podłogowych

  • okładzin ściennych

  • zabudowy gipsowo-kartonowej

  • zabudowy kominka

  • mebli, w tym zabudowy kuchennej

  • ślusarki

  • dekoracji

Etap III – realizacja

Ostatnim etapem jest dokonanie realizacji projektu zgodnie z jego wytycznymi. W naszej pracowni współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami, dlatego też mogą Państwo skorzystać z naszej pomocy, dzięki czemu oszczędzają Państwo czas na poszukiwanie odpowiednich specjalistów, a także mogą mieć pewność, że prace będą przebiegały zgodnie z planem. Oferujemy również usługi nadzoru autorskiego, aby gotowe wnętrze idealnie odzwierciedlało przygotowany przez nas projekt.

Jeżeli interesuje Państwa projektowanie wnętrz w Warszawie z Polak Studio, zapraszamy do kontaktu!